Вентиляція для будинків, котеджів та квартир

Вентиляція для будинків, котеджів та квартир реалізується різними способами. На сьогоднішній день найбільш поширеним є варіант на базі моноблочної цільної установки із рекуперацієй тепла. Приклади таких систем запроектованих та змонтованих нами: Принципова схема системи вентиляції – тут.

Сама установка виглядає приблизно так:

Припливно-витяжна вентиляція Вентс ВУЕ 500 ПБЕ ЕС.  У своєму складі має ентальпійний рекуператор та електронагрівач. Монтується до перекриття на шпильках. Внутрішнього виконання. На заводі комплектується автоматикою. На вибір є кілька варіантів пультів керування. Обслуговання із однієї сторони на вибір. Висота установки 280мм

11k

Припливно-витяжна вентиляція Systemair SAVE VSR 500. У своєму складі має роторний рекуператор. Можна встановлювати на пол або підвішувати до перекриття. Внутрішнього виконання. На заводі компектується автоматикою. Обслуговання з одного боку.  Висота установки 595мм

Припливно-витяжна вентиляція Systemair SAVE VTR 500

Припливно-витяжна вентиляція Systemair SAVE VTR 500. У своєму складі має роторний рекуператор. Можна встановлювати тільки на стіну. Внутрішнього виконання. На заводі компектується автоматикою. Пульт керування можна перенести у будь-яке місце квартири. Обслуговання з морди. Таку установку зручно встановити у технічному приміщенні. Виглядає як холодильник 

Вентагрегати можуть комплектуватись пластинчатим, роторним, ентальпійним рекуператором. Рекуператори відрізняються своїм ККД та відрізняються за своєю будовою. Для квартир та будинків можна брати будь-який із існуючих варіантів, але найбільш правильним буде варіант із роторним або ентальпійним рекуператором. Пластинчатий має нижчій ККД і не переносе вологу із витяжного повітря у припливне. Взимку ми часто на собі відчуваємо нестачу вологи у повітрі. У крайніх випадках, якщо відносна вологість повітря впаде до критичних позначок, людина вже точно буде мати деякі проблеми із пересиханням шкіри та слизистої.
Монтуються вентиляційні установки під перекриттям у допоміжних приміщеннях таких як кладова, постірочна, санузел, горище. Рідше встановлюються на балконах.

Мінімальна висота за підвісною стелею для монтажа вентустановки 300мм. Реальна – 350мм.

Приклади розміщення вентиляційних установок в квартирах та будинках

Крім самої вентиляційної установки Вам знадобляться повітроводи.

Вони частіше будуть виконані із оцинкованих листів металу. Рідше – із пластику. Із чого робити повітроводи залежить від Вашого бажання. Але із оцинкованого листа повітроводи виходять дешевші і є можливість зробити їх практично любої форми.

Частину прямих ділянок можна зробити із пластикових каналів або напівжорстких антибактеріальних повітроводів Флексівент.
Останніми вийде трохи дорожче ніж роботи повітроводи із оцинкованого листа.

Мінімальна висота за підвісною стелею для монтажа повітроводів 130мм. Чому 130мм? Висота повітровода 90мм + запас на перетин із електричним кабелем 20мм яких неможливо уникнути + запас 20мм на ізоляцію або інше

Вентиляційні решітки

Приплив та витяжка повітря зазвичай робиться на стелі або стінах, рідше на полу. Для подачі та витяжки використовують решітки, дифузори та анемостати.

На стіні решітки будуть мати приблизно такий вигляд.

На стели частіше встановлюються диффузори.

Це можуть бути диффузори лінійні накладні

Або лінійний дифузор прихованого монтажу

Тут є кілька прикладів систем вентиляції квартир та будинків із вказаними цінами

З ЧОГО ПОЧАТИ?

Почніть з проекту. А точніше із консультації. Зверніться о нас і ми зробимо безкоштовну пропозицію по вентиляції та кондиціонуванню. У нас на сайті немає прайсів на вентустановки та кондиціонери, але ми запропонуємо Вам обладнання яке існує на нашому ринку за найкращу ціну.  

Щоб розпочати проектування, знадобляться такі вихідні дані:

  • Розрахункова кількість людей, персоналу, відвідувачів для кожного приміщення, що проектується.
  • Архітектурні креслення приміщень із експлікаціями, розрізами, фасадами.
  • Інформація про технологічне обладнання: особливості розташування, викиди шкідливих речовин (класифікація речовин, концентрація), тепловиділення.
  • Необхідні температурні показники відносної вологості повітря для кожного проектованого приміщення.
Для прорахунку