Вентиляція басейнів
Басейн – це приміщення в якому завжди потрібно передбачати систему примусової вентиляції або припливно-витяжної вентиляції. Нормальна вологість дорівнює приблизно 50%. Максимально допустима вологість, згідно з діючими ДБН, 65%.
У чому особливість приміщень з басейном і як наявність басейну впливає повітря?
Без вентиляції та осушення повітря в басейні з відкритої поверхні теплої води водяні пари швидко насичують вологою повітря всередині приміщення басейну.
Вся надлишкова волога з цього повітря легко конденсується на стіни, стелі, вікна, що несприятливо впливає на оздоблення приміщення та призводить до утворення плісняви та грибка. Волога значно зменшує термін служби електротехнічного обладнання.
Перевищує кількість вологи повітря, також викликає в людини дискомфорт, утруднює дихання, погіршує як якість плавання, а й саме перебування у приміщенні.
Ви, напевно, часто стикалися з неприємним запахом хлору в басейнах або інших хімічних засобів, які використовуються для санітарної обробки приміщення та очищення води. Такі випари згубно діють самопочуття людини, а окремих випадках викликають отруєння.
Які переваги ви отримуєте, замовивши установку вентиляції басейну у нас, ПП «АЛЬТЕН-СИСТЕМА»
- Швидкі терміни виконання робіт.
- Індивідуальний проект, розроблений кваліфікованим та сертифікованим проектувальником.
- Прийнятний рівень цін.
- Встановлення вентиляції басейну під ключ.
- Вибір оптимального варіанта обладнання для вентиляції басейну.
- Пошук найвигіднішого для вас вирішення задачі, індивідуальний підхід.
- Даємо гарантію на всі роботи та обладнання для систем вентиляції басейну.
- Виконуємо сервісне та післягарантійне обслуговування систем вентиляції та осушення повітря.
Перегляньте наші реалізовані об’єкти з актуальними цінами ➤➤➤ Система вентиляції басейну в котеджі , ПП “АЛЬТЕН-СИСТЕМА”.
Замовити безкоштовний виїзд та консультацію інженера по Києву ви можете за телефоном (067) 445-75-76
Як працює правильно організована система вентиляції басейну
Крім припливно-витяжної вентиляції, для приміщень з басейнами встановлюють осушувач, який знизить рівень вологості. Правильно організована система:
- забезпечує приплив свіжого повітря в ізольоване приміщення, проходячи через спеціальну фільтрацію, він очищатиметься;
- створить оптимальний рівень температури та вологості;
- знизить енергоспоживання, а отже, заощадить ваші кошти;
- виведе відпрацьоване повітря із басейну;
- підсушить приміщення та створить максимально комфортні умови для занять плаванням.
Які завдання виконує вентиляція у басейні
Перше завдання системи вентиляції басейну – забезпечення повітрообміну в необхідному обсязі. При цьому витяжне повітря бажано пропустити через рекуператор для економії тепла припливного повітря, що вимагається на нагрівання, в зимовий період. Припливне повітря обов’язково фільтрується, підігрівається і за бажання охолоджується перед подачею в басейн.
Друге і можливо не очевидне, але важливе завдання вентиляції у басейні – це осушення повітря. Саме осушення. Хтось, можливо, зараз подумав, а навіщо тоді осушувачі, якщо вентиляцією теж можна сушити повітря? Виявляється, вентиляція може сушити повітря, проте її здатність осушувати дуже залежить від стану зовнішнього повітря. Наприклад, найгіршим з погляду осушення зовнішнє повітря буде влітку в спеку під час дощу. А найкращим для осушення буде повітря взимку.Причому чим холодніше повітря буде взимку, тим краще воно підходитиме для осушення. Виходить, що та сама система вентиляції буде чудово підтримувати вологість у приміщенні взимку і не зможе впоратися з надмірною вологою влітку. Можна розрахувати і встановити таку систему вентиляції, яка майже все літо справлятиметься з вологою без додаткових осушувачів, проте така система буде набагато потужнішою, ніж вона потрібна для підтримки чистого, свіжого повітря.
Застосування осушувачів повітря у системах вентиляції басейнів
Все ж таки оптимально буде комбінувати систему вентиляції з осушувачем повітря. При чому осушувач не обов’язково може бути окремим пристроєм. Осушувач також може бути вбудований у припливно-витяжну установку. Наприклад, так роблять спеціальні кліматичні установки для басейну CALOREX, DANTERM, AEROSTAR
Установки такого типу дорогі, але повністю закривають питання щодо осушення, вентиляції, підігріву, фільтрації та рекуперації басейну.
Система витяжної вентиляції здатна усунути-витягнути повітря з басейну, а припливна вентиляція-замістить його на свіже та очищене повітря з вулиці. У такий спосіб припливно-витяжна система вентиляції вирішує це завдання.
Розберемо з вами чим досягається осушення повітря
Досягається це осушувачем повітря.
Осушувач повітря є знижуючим надмірну вологість повітря до оптимальної. Осушувачі бувають побутовими та промисловими, мобільними та стаціонарними, а за принципом дії їх поділяють на адсорбційні, конденсаційні та асиміляційні. Вологознімання становить від 2 до 1500 літрів вологи на добу. Яскравими представниками цієї лінійки є такі виробники та ТМ, як Calorex, Cooper&Hunter, NeoClima, Celsius та ін.
Виходячи з усіх перелічених вище факторів, спеціальні системи осушення і вентиляції просто необхідні у всіх басейнах незалежно від їх розміру. Нами були запроектовані та змонтовані дані системи у приватних будинках.
Переваги встановлення вентиляції у басейні з компанією «АЛЬТЕН-СИСТЕМА
Швидкі терміни виконання робіт
Прийнятний рівень цін
Встановлення вентиляції під ключ
Підбираємо оптимальний варіант обладнання
Знайдемо найвигідніше для вас рішення задачі
Даємо гарантію на всі роботи
Виконуємо сервісне та післягарантійне обслуговування систем
Які вихідні дані необхідні для проектування системи вентиляції басейну
- Плани із експлікаціями приміщень, розрізи.
- Площа дзеркала води.
- Чи накривається чаша захисною плівкою або шторою в час, що не використовується.
- Середня кількість людей, які одночасно будуть у басейні.
- Температура води у басейні.
Приклади виконаних робіт
- 06.03.2024 17:12
- 23.02.2024 23:28
- 08.02.2024 17:23